Saç Simülasyonu nedir

Saç simülasyonu Faydaları, fiyatları ve Sonuçları

Scalp Micropigmentasyon (saç simülasyonu), kellik veya seyrek saçlı insanlarda saç görünümünü oluşturmaya yardımcı olan kozmetik bir tedavidir. Saç simülasyonu ince bir iğne ve mürekkep kullanarak saç derisine minik noktaların dövme şeklinde uygulanmasıyla gerçekleşir. Bu, kısa kesilmiş saç görünümünü yaratır. saç gölgelendirme, kel bir başta “tıraşlı saç” veya tüylenmiş bir etki sağlayabilir veya seyrek saçın altında daha yoğun bir saç görünümü oluşturabilir. Bu makale, saç simülasyonu nasıl çalıştığını, kimler için uygun olduğunu, potansiyel riskleri ve bir uygulayıcı seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ele alıyor.

Saç simülasyonu Nasıl yapılır ?

Saç simülasyonu, saç görünümünü oluşturmak için saç derisine nokta deseni şeklinde dövme yaparak çalışır. Bu dövme desenleri, yakından kesilmiş saç foliküllerini andırır. Dövmenin benekli etkisi, saçı olmayan bir kişide tamamen tıraşlı veya yakından kesilmiş saçın görünümünü verebilir. Ayrıca seyrek saçın altında derinlik oluşturarak daha yoğun bir saç görünümü yaratılabilir. Saç simülasyonu, geleneksel bir dövme gibi dermis tabakasına pigment enjekte eden ince bir iğne kullanır. Ancak derinlik olarak geleneksel bir dövme kadar derine gitmez. Kellik veya seyrek saç görünümünü değiştirmek isteyen kişiler saç simülasyonu tercih edebilirler. , aşağıdaki durumlar için uygun olabilir:

  • Genetik kellik
  • Alopesi
  • Saç derisindeki yara veya doğum lekesi
  • Erkek veya kadın tipi saç kaybı
  • Kanser tedavileri nedeniyle saç kaybı

Saç simülasyonu, saç nakli istemeyen veya saç nakli ile istedikleri sonuçları elde edemeyen kişiler için alternatif bir seçenek olabilir.

Saç simülasyonu Ağrılı mıdır? 

Eğitimli bir uygulayıcı kıl kökü görünümü işlemini gerçekleştirir. İşleme başlamadan önce, ağrıyı azaltmak için saç derisine lokal anestezik veya topikal uyuşturucu krem uygularlar. Bazı kişiler hiçbir ağrı hissetmeyebilir, ancak bu kişinin ağrı eşiğine bağlı olabilir.

Saç simülasyonu nasıl yapılır

 İlk saç simülasyonutedavilerinden önce, çoğu kişi süreç hakkında bilgi almak ve beklenen sonuçları tartışmak için bir danışma yapar. Uygulayıcı, tedavi öncesinde saç derisini nasıl hazırlayacakları konusunda talimatlar da verir. saç simülasyonu başlamak için uygulayıcı saç derisine uyuşturucu krem uygular. Ardından ince bir iğne ile saç derisine pigment enjekte eder. Tedavi gereken saç derisi alanı üzerinde benekli bir nokta deseni oluşturur. saç dövmesi uygulayıcılarına göre, kişiler birkaç hafta boyunca bir dizi tedaviye ihtiyaç duyarlar. Kişinin saç kaybı türüne bağlı olarak bir SMP oturumu 2 ila 4 saat sürebilir. Saç Simülasyonu nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir